Posted in Moda

Nie bądź ofiarą mody! Poznawaj modę razem z nami!

Nie bądź ofiarą mody! Poznawaj modę razem z nami! Posted on 10 lipca 2017

Co to jest “ofiara mody”? To potoczne, powiedziałabym nawet slangowe określenie kogoś, kto źle wygląda, ponieważ postępuje zgodnie z najnowszymi trendami mody, bez żadnego uwzględnienia swojego własnego wyglądu. Jest to dziewczyna, która po prostu kupuje ubrania, które noszą Kardashianki, lub obwiesza się dużą ilością akcesoriów. Musisz wiedzieć, że nie każda tendencja będzie pasowała do każdej osoby i że nikt nie może osiągnąć każdego wyglądu. Jeśli nie chcesz być ofiarą mody, musisz nauczyć się rozwinąć własne poczucie stylu, a także powinnaś znaleźć ubrania, które najlepiej unikać.

NZnajdź ubrania, które będą pasować do twojej budowy ciała i osobistych gustów. Przeczytaj na popularnych blogach modowych, jak na przykład http://dianaplus.eu/ o rodzajach ciała i odcieniach skóry. Ale trzeba też rozważyć sklepy z modą – warto kupować w sklepach, które lubisz osobiście. Jeśli nie znajdziesz modnych modeli, nie zmuszaj się do noszenia nieprzyjemnych ubrań. Będziesz ofiarą mody także jeśli czujesz się nieszczęśliwa w najnowszych ubraniach.

Akceptuj swoje ciało! Każda kobieta ma wady, musisz żyć z nimi. Choć możesz i powinnaś się poprawić, dbać o wagę, o skórę, istnieje wiele czynników, których nie można zrównoważyć. Poznaj swoje problematyczne obszary i poszukaj sposobów na zamaskowanie ich. Powinnaś generalnie wyrównać zbyt duże części ciała, zwracając uwagę na te chudsze. Nie próbuj wciskać się w za wąskie ciuchy, ponieważ będziesz wyglądać na jeszcze większą. Nie zwracaj uwagi na swoje wady – krótkie sukienki mogą wyglądać uroczo na małych dziewczynkach, ale będziesz wyglądać śmiesznie, jeśli jesteś bardzo wysoka.

Musisz znać swój rozmiar – wykonaj dokładne pomiary i porównaj je z odpowiednią tabelą rozmiarów. Pamiętaj, aby zmierzyć mniej widzialne pomiary, takie jak przestrzeń pod piersiami. Zmierz talię i biodra zarówno w najgęstszych, jak i najcieńszych częściach, co jest bardzo ważne. I wreszcie, dobrze dobierz ubrania – spójrz na projekty, a nie na marki, i wybierz ubrania na podstawie ich wyglądu, a nie, tego kto je stworzył.