Posted in sukienki

Sukienki damskie – najlepsze dla twojego typu ciała

Sukienki damskie – najlepsze dla twojego typu ciała Posted on 9 kwietnia 2018

sukienki letnie w swoim stylu

Każda kobieta uwielbia sukienki damskie i inne letnie ciuchy tego rodzaju. Aby dobrać odpowiednią sukienkę, trzeba być szczerą wobec siebie i zadać kilka pytań.

Jakie są Twoje silne strony? Jaką część swojego ciała lubisz najbardziej? Dla mnie to moje ramiona i klatka piersiowa. Jaki jest twój typ ciała? Gruszka, jabłko, atletyczny lub chłopięcy kształt. Różne sukienki wyglądają lepiej na różnych typach sylwetek. Oto kilka przykładów

Sukienki damskie w stylu maxi

sukienki damskieMaxi oznacza najdłuższy, maksymalny więc prawdziwa sukienka maxi sięga do podłogi (bez względu na to, czy masz na sobie obcasy, czy nie). W większości przypadków sukienki maxi są bez rękawów lub z krótkim rękawem. To podstawa każdej odzieży damskiej w lecie (mówię o nich, że są świetne dla mam które kochają sport), sukienki damskie maxi wyglądają świetnie na prawie każdej damie. Szczególnie atrakcyjne są dla wyższych, obfitych kobiet, ze względu na ich zdolność do ukrywania “nieatrakcyjnych” obszarów.

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas szukania idealnej sukienki damskiej maxi: znajdź taką, która podkreśli twoją talię, zwracaj uwagę na oddychające tkaniny, takie jak bawełna lub mieszanka bawełny, i upewnij się, że masz dekolt, który pasuje do ciebie (nic nie jest gorsze niż pokazane paski biustonosza).

Sukienka trapezowa lub Empire

Sukienki damskie o talii trapezowej i empirowej są podobne ale też bardzo różne – już tłumaczę. W obu przypadkach “linia talii” sukienki znajduje się powyżej naturalnej talii. Sukienka następnie rozluźnia się nad twoją prawdziwą talią.

Różnica między nimi polega na tym, że talia sukienki empirowej zaczyna się w górnej części klatki piersiowej, zaś sukienka trapezowa nieco nad brzuchem. Zazwyczaj, sukienki talii empirowej są bardziej formalne i zaś sukienki damskie trapezowe są bardziej swobodne. Obydwa rodzaje sukienek dają pożądany efekt w postaci stworzenia nowej talii w jednej z najmniejszych części ciała. Takie sukienki damskie o przemieszczanym talii wyglądają dobrze na każdym rodzaju ciała, ale jako szczególnie atrakcyjne dla kobiet z bardziej pełnymi klatkami piersiowymi, biodrami i udami.