Posted in Moda

Kilka wskazówek modowych od Belli

Kilka wskazówek modowych od Belli Posted on 5 maja 2017

Czasami przyda nam się parę kilka prostych wskazówek dotyczących mody i odzieży. Każda kobieta chce czuć się dobrze i wyglądać świetnie, a odzież to świetny sposób na podniesienie naszej pewności siebie. Wszystkie blogi modowe, jak na przykład http://dcviews.co.uk twierdzą, że moda to rzeczy, które kupujemy, zaś styl jest tym, co z tymi ciuchami robimy.

  • Unikaj elektrycznych suszarek wirowych… w Polsce rzadko się je spotyka, i słusznie. Moim zdaniem, nie ma sensu inwestować w ten sprzęt. Po prostu możesz rozwiesić ubrania czy to w łaźni, czy to na balkonie. Gwarantuje to że nie skurczą się i nie zdeformują. Zawsze pamiętaj, aby nie prać ubrań w gorącej wodzie. Ubrania wykonane są z rozciągniętych włókien, i powrócą one do dawnych rozmiarów.
  • Każdy ciuch, czy to sukienka czy spodnie mogą się skurczyć w praniu – ale nie rozpaczaj. Jeśli sukienka stała się krótsza, ale nadal do ciebie pasuje, możesz nosić ją jako tunikę wraz z legginsami lub dżinsami rurkami. Na ogół tuniki to bardzo fajny styl, który teraz jest na topie i idealnie nadaje się na lato!
  • Celem twojego stylu jest, to, by ludzie zwracali uwagę na ciebie. Oczywiście, zapewne chcesz zainteresować mężczyzn (lub kobiety, o gustach się nie dyskutuje) twoją osobowością, ale ludzie jednak zwracają uwagę na piękną buzię. Wszelkie ozdoby powinny kierować uwagę obserwatorów do twojej twarzy. Stąd noś biżuterię, która przyciągnie uwagę do twojej głowy – na przykład jeśli już nosisz głęboki dekolt, noś elegancki aksamitny choker czy krótki naszyjnik z pereł.
  • Zamiast kupować kolejne tanie sukienki, zrezygnuj z dwóch czy trzech kiecek, lepiej zabierz te, które już masz do krawcowej. W dziewiętnastym wieku arystokratki miały osobiste służące, których podstawowym zadaniem było przerabiać stare ubrania tak, by te pozostały modne. Jeśli znajdziesz dobrą szwaczkę, będziesz mogła łatwo zrobić parę przeróbek czy dopasować ubrania do twojej sylwetki.
  • Luźne rękawy twoich bluzek i koszulek mogą stworzyć wrażenie niepotrzebnej szerokości. Krawcowa może dobrze skroić rękawy! Podobnie, nie pozwól by końcówki nogawek spodni ciągnęły się za tobą po gruncie. Podwiń je lekko lub uzgodnij to z krawcową.
  • Unikaj metalowych wieszaków na ubrania – rdza brudzi twoją odzież. Lepiej jest polegać na metalowych lub plastikowych wieszakach, a są ubrania które należy składać, jak kaszmirowe swetry.